دستگیری 8 عامل قتل شیعیان مصر / نقش رژیم صهیونیستی در کشتار شیعیان مصری

  • شناسه خبر: 904
دستگیری 8 عامل قتل شیعیان مصر / نقش رژیم صهیونیستی در کشتار شیعیان مصری

دستگاه های امنیتی مصر این افراد را که متهم به قتل 4 تن از پیروان مکتب اهل بیت (ع) هستند در استان جیزه هستند دستگیر کرده و به دلیل فرار بقیه متهمان تلاشها برای دستگیری آنها ادامه دارد. “شیخ حسن شحاته” رهبر معنوی پیروان مکتب اهل بیت (ع) به همراه 3 تن دیگر بعد از […]

دستگاه های امنیتی مصر این افراد را که متهم به قتل 4 تن از پیروان مکتب اهل بیت (ع) هستند در استان جیزه هستند دستگیر کرده و به دلیل فرار بقیه متهمان تلاشها برای دستگیری آنها ادامه دارد. “شیخ حسن شحاته” رهبر معنوی پیروان مکتب اهل بیت (ع) به همراه 3 تن دیگر بعد از ظهر یکشنبه گذشته در روستای “ابومسلم” کشته شد.

به گزارش روراستی  دستگاه های امنیتی مصر این افراد را که متهم به قتل 4 تن از پیروان مکتب اهل بیت (ع) هستند در استان جیزه هستند دستگیر کرده و به دلیل فرار بقیه متهمان تلاشها برای دستگیری آنها ادامه دارد.

بازجویی این 8 متهم در دادستانی جنوب استان جیزه آغاز شده است. اداره تحقیقات امنیتی جیزه پس از بررسی ویدیوهای به دست آمده از این جنایت، از متهم شدن 20 نفر در این پرونده خبر داده است.

یک منبع قضائی تأکید کرد که هویت 20 متهم در این پرونده شناسایی شده است. “شیخ حسن شحاته” رهبر معنوی پیروان مکتب اهل بیت (ع) به همراه 3 تن دیگر بعد از ظهر یکشنبه گذشته در روستای “ابومسلم” کشته شد.

شماری از اهالی این روستا با تحریک جریانهای تکفیری و وهابی به منزل “علی محمد فرحات” یورش بردند و شیخ حسن شحاته و 3 نفر از یارانش را که در مراسم جشن نیمه شعبان شرکت کرده بود به قتل رساندند.

پیکر شیخ شحاته و یارانش دیروز از مسجد “سیده نفیسه” تشییع و کنار همین مسجد به خاک سپرده شد. سلفی های تکفیری در استان الشرقیه مانع از خاکسپاری پیکر وی در شهر “هربیط” در این استان شدند.

سازمان عفو بین الملل از “محمد مرسی” رئیس جمهور مصر خواست به سرعت از اینگونه اقدامات طایفه ای و خشونت بار ضد پیروان مکتب اهل بیت (ع) جلوگیری کند.

این سازمان تأکید کرد، در جریان حمله به منزل علی محمد فرحات 12 نفر از جمله یک زن و یک دختر مجروح شدند.

عفو بین الملل خاطرنشان کرد جریانهای سلفی و افراطی طی هفته های گذشته حملات تحریک آمیزی را ضد شیعیان آغاز کرده و با توزیع شب نامه هایی خواستار اخراج آنان شده اند.

“طاهر الهاشمی” فعال سیاسی مصری جریانهای سلفی و تکفیری را مسئول ارتکاب این جنایت در مصر دانست و تأکید کرد: این حادثه در مصر بسیار عجیب است چرا که مردم مصر همواره انسانهایی مسالمت جو بوده و حتی از گردشگران خارجی و پیروان ادیان دیگر استقبال کرده اند.

وی با بیان اینکه یک مسلمان حق ریختن خون برادر مسلمانش را ندارد، اظهار داشت: محمد مرسی رئیس جمهور مصر نیز مسئول این حادثه است چرا که سخنان مطرح شده در مراسمی که اخیرا در استادیوم قاهره با حضور وی برگزار شد، ضد پیروان مکتب اهل بیت (ع) در مصر بود.

طاهر الهاشمی همچنین شیوخ سلفی وهابی و در رأس آنها “محمد حسان” و “یوسف قرضاوی” مفتی قطر و “محمد العریفی” مفتی سعودی را به دلیل بیان اظهارات تحریک آمیز مسئول این جنایت دانست.

این فعال سیاسی مصری تأکید کرد، آمریکا و رژیم صهیونیستی و مزدوران آنها در مصر و کشورهای عربی نیز مسئول اینگونه فتنه انگیزی ها هستند که هدف از آن ایجاد جنگ مذهبی و طایفه ای بین مسلمانان و مسیحیان است

منبع :598

برچسب ها:
روراستی،رفسنجان،متهم ،ترور
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :