6هزار کودک افغانی در رفسنجان

  • شناسه خبر: 156
6هزار کودک افغانی در رفسنجان

6هزار کودک افغانی در رفسنجان و انار واکسینه شدند شش هزار کودک افغانی در طرح واکسیناسیون فلج اطفال کودکان افاغنه و اتباع بیگانه در رفسنجان و انار واکسینه شدند. به گزارش روراستی، ‌همزمان با اجرای طرح کشوری واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال‌، حدود شش هزار کودک افغانی زیر پنج سال در شهرستان‌های رفسنجان و انار طی سه […]

6هزار کودک افغانی در رفسنجان و انار واکسینه شدند

شش هزار کودک افغانی در طرح واکسیناسیون فلج اطفال کودکان افاغنه و اتباع بیگانه در رفسنجان و انار واکسینه شدند.

khabar.89.9.3.jpg

به گزارش روراستی، ‌همزمان با اجرای طرح کشوری واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال‌، حدود شش هزار کودک افغانی زیر پنج سال در شهرستان‌های رفسنجان و انار طی سه روز گذشته قطره فلج اطفال دریافت کردند‌.

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت‌:‌ ایران جزو یکی از کشورهایی است که با توجه به انجام اقدامات پیشگیرانه وارد مرحله ریشه‌کنی فلج اطفال شد‌ه و طی سال‌های اخیر تاکنون هیچ موردی از این بیماری در کشور گزارش نشده است‌.

‌محسن نژاد‌قادری با بیان اینکه هر ساله در کشورهای افغانستان و پاکستان مواردی از فلج اطفال مشاهده می‌شود، گفت: با توجه به اینکه ایران با این دو کشور مرز مشترک دارد، شرایط پوشش واکسیناسیون در بعضی از مناطق مرزی توأم با نگرانی است.

وی تصریح کرد‌: شهرستان رفسنجان به دلیل شرایط خاص ناشی از ممنوعیت تعدادی از شهر‌ستان‌های استان در پذیرش اتباع بیگانه با شرایط خاصی روبه‌رو است.

نژادقادری اظهار داشت: این طرح به صورت خانه به خانه برای کو‌دکان زیر پنج سال سا‌کن در اردوگاه افاغنه و مها‌جران ساکن در مناطق شهری و روستایی شهرستان‌های رفسنجان و انار ا‌جرا شد.

وی خاطر ‌نشان کرد: مرحله دوم‌ طرح واکسیناسیون فلج اطفال‌ افاغنه و اتباع بیگانه نیز از 29 تا 31 اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.6

برچسب ها:
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :