تودیع و معارفه استاندار کرمان و حاشیه ها

  • شناسه خبر: 2219
تودیع و معارفه استاندار کرمان و حاشیه ها

آیین تودیع و معارفه استاندار سابق و جدید کرمان با حاشیه‌هایی از جمله ناراحتی برخی از اصلاح‌طلبان افراطی از انتصاب رزم‌حسینی همراه بود. به گزارش روراستی ، آیین تودیع و معارفه استاندار سابق و جدید کرمان با حاشیه‌های جالب و البته تامل‌برانگیزی همراه بود. مجری برنامه در ابتدای مراسم از هاشمی‌رفسنجانی و سردار سلیمانی به […]

آیین تودیع و معارفه استاندار سابق و جدید کرمان با حاشیه‌هایی از جمله ناراحتی برخی از اصلاح‌طلبان افراطی از انتصاب رزم‌حسینی همراه بود.

به گزارش روراستی ، آیین تودیع و معارفه استاندار سابق و جدید کرمان با حاشیه‌های جالب و البته تامل‌برانگیزی همراه بود.

مجری برنامه در ابتدای مراسم از هاشمی‌رفسنجانی و سردار سلیمانی به عنوان بزرگان کرمان نام برد که این سخن وی با تشویق جمعی از حضار همراه شد.

وزیر کشور، نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان، فرمانداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی، دو نفر از استانداران سابق کرمان در دوران اصلاحات و کارگزاران، جمعی از مدیران دوران اصلاحات و … در آیین تودیع و معارفه استانداران سابق و جدید کرمان حضور داشتند.

تعدادی از جانبازان با ویلچر و همرزمان استاندار جدید کرمان در دوران دفاع مقدس نیز در ردیف نخست تالار خانه شهر کرمان حضور داشتند.

تعدادی از نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی هم در این آیین حضور داشتند، اما نمایندگانی مانند زاهدی و سردار فتاحی به علت حضور در خارج از کشور در این آیین نبودند.

تالار خانه شهر کرمان مملو از جمعیت بود و افراد زیادی به صورت ایستاده در اطراف سالن برنامه را دنبال کردند.

امام جمعه کرمان در این مراسم از مسئولان حاضر در تالار خانه شهر نام برد و قدردانی کرد، اما نام حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی را از قلم انداخت و زمانی که حاضران در جلسه نام این نماینده را اعلام کردند، آیت‌الله جعفری با لبخند گفت: من تاکنون غضنفرآبادی را درست ندیده بودم که وی را بشناسم و این سخن امام جمعه کرمان موجب خنده حضار شد.

اسماعیل نجار استاندار سابق کرمان در این آیین با بیان اینکه زمانی که استاندار کردستان بوده، ۱۷ بار هر شهرستانی را به صورت کاملا کارشناسی و دقیق مورد بازدید قرار داده است، افزود: به علت گستردگی استان کرمان حدود چهار تا پنج بار به هر شهرستان سفر کردم.

وی بیان داشت: از مردم بزرگوار کرمان که همواره با دل و جان دوستدار آنها هستم، حلالیت می‌طلبم و از آنها می‌خواهم، برای تمام قصورها و تقصیرهایی که داشتم، من را ببخشند.

حجت‌الاسلام موسی غضنفرآّبادی در این آیین پس از سخنرانی خود در رثای حضرت رقیه مداحی کرد و فضای معنوی بر جلسه حاکم شد.

زمانی که وزیر کشور برای سخنرانی به پشت تریبون رفت، تعدادی از حاضران در جلسه شعار رحمانی، تشکر، تشکر سر دادند.

یکی از اشخاصی در ردیف‌های جلو نشسته بود در میان سخنان استاندار سابق کرمان با بیان اینکه سخنان شما را از تلویزیون شنیده‌ایم، سخنان نجار را قطع کرد.

البته نجار با متانت از ارائه گزارش عملکرد خود که جزو برنامه‌های اصلی و روال عادی مدیران در هنگام تودیع است، چشم‌پوشی کرد.

مردم کرمان پس از ۱۲ سال شاهد حضور یک استاندار بومی بودند که با لهجه شیرین کرمانی به ایراد سخن پرداخت.

علیرضا رزم‌حسینی اظهار داشت: حال که تقدیر بر این شد و من خودم هم نفهمیدم چه شد و سرنوشت این‌گونه رقم خورد که در خدمت مردم کرمان باشم، خدا را سپاس می‌گویم.

وی افزود: من استانداری هستم که بلد نیستم، حرف بزنم و در پایان سخنان خود گفت: با توجه به اینکه دو نفر از نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی سخنرانی کردند برای اینکه عدالت برقرار شود از حسین مرعشی می‌خواهم که وی هم سخنرانی کند.

مرعشی بیان داشت: نگاه به تاریخ بسیاری از موارد را به ما نشان می‌دهد، هیچ‌کس به خاطر ندارد، شاه عباس چقدر سخنرانی کرده، اما همه می‌دانند که وی جاده شاهی کشید و ۹۹۹ کاروانسرا احداث کرد.

زمانی که بعضی از سخنرانان در مورد رضایت مردم و طیف‌های سیاسی استان کرمان از انتخاب استاندار جدید سخن می‌گفتند، برخی از اصلاح‌طلبان تندرو این موضوع را نفی می‌کردند، اما مرعشی از روحانی برای این انتصاب قدردانی کرد.

برخی از حاضران در جلسه مبادرت به دست زدن می‌کردند و با وجود تذکرهای مجری برنامه که در ماه صفر و در آستانه شهادت حضرت رقیه هستیم، باز هم به دست و سوت خود ادامه دادند که این امر موجب ناراحتی مردم متدین و مومن حاضر در جلسه شد.

جمعی از حاضران در جلسه بعد از پایان آیین تودیع و معارفه استانداران سابق و جدید کرمان به سمت مرعشی رفتند و با وی روبوسی کردند.

منبع: فارس

برچسب ها:
استاندار تودیع رفسنجان روراستی کرمان
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :