حمایت عربستان از اسرائیل در حمله به ایران

  • شناسه خبر: 274
حمایت عربستان از اسرائیل در حمله به ایران

اظهارات بی سابقه رئیس مرکز پژوهش های راهبردی عربستان سعودی در خصوص حمایت عربستان و شیخ نشین های حاشیه خلیج فارس از اسرائیل در برابر ایران، محافل رسانه ای صهیونیستی را به شگفتی واداشت.  به گزارش العالم، “عود گرانوت” تحلیلگر مسائل عربی کانال یک تلویزوین رژیم اشغالگر در این باره گفت: «همزمان با اقدامات اسرائیل […]

13910922000654_PhotoL

اظهارات بی سابقه رئیس مرکز پژوهش های راهبردی عربستان سعودی در خصوص حمایت عربستان و شیخ نشین های حاشیه خلیج فارس از اسرائیل در برابر ایران، محافل رسانه ای صهیونیستی را به شگفتی واداشت.

 به گزارش العالم، “عود گرانوت” تحلیلگر مسائل عربی کانال یک تلویزوین رژیم اشغالگر در این باره گفت: «همزمان با اقدامات اسرائیل علیه سوریه، رزمایش گسترده ای با مشارکت ۲۲ کشور در منطقه خلیج فارس در حال شکل گیری است. هدف از این رزمایش آماده سازی برای رویارویی با ایران است. در این رزمایش، حرکت ناوگان ها در خلیج فارس و روش های مین زدایی بررسی شد.»

 تحلیلگر اسرائیلی در همین راستا به اظهارات رئیس مرکز پژوهش های راهبردی جده اشاره کرد و به نقل از وی گفت: «این رزمایش بمثابه پیام تهدید آمیز برای ایران و پیامی برای تائید اقدامات اسرائیل است. این کارشناس مسائل سیاسی عربستانی می گوید، اگر اسرائیل به سوریه حمله کرد، ما در کنار اسرائیل خواهیم بود.»

 تلویزیون رژیم اشغالگر در همین حال اظهارات “انور عشقی” رئیس مرکز پژوهشهای راهبردی عربستان را در گفتگو با شبکه “الجزیره” قطر پخش کرد. انور عشقی، در این گفتگو مدعی شد: «دشمن مشترک فرضی در این رزمایش، “ایران” است. ایران در آستانه انتخابات است و احتمال می رود مستقیما علیه اسرائیل در تحولات سوریه دخالت کند. این رزمایش بمثابه نوعی اطیمنان دادن به اسرائیل است؛ اگر اسرائیل قصد حمله به ایران داشته باشد، کشورهای شرکت کننده در این رزمایش نیز به نوبه خود نقش آفرینی می کنند.»

 عود گرانوت در خصوص اظهارات انور عشقی گفت: «این اظهارات در حد خود بی سابقه است و نظیر آن را پیش از این نشنیده بودیم. از دیدگاه عربستان و شیخ نشین های حاشیه خلیج فارس، تنها اسرائیل و آمریکا می توانند از آنها در برابر ایران هسته ای حمایت کنند.»

برچسب ها:
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :