سخنی چند در مورد شرب خمر در شهرستان رفسنجان

  • شناسه خبر: 418
سخنی چند در مورد شرب خمر در شهرستان رفسنجان

َبنا به تحلیل: در حاشیه اتفاقی که در شهرستان رفسنجان افتاد بعد نیست کمی تحقیق و برسی نمایم تا ببینیم چه کسانی در این ماجرا مقصرند . اولین  جایی که  ذهن « عوام » به آن معطوف می شود، فروشندگان مشروبات الکلی هستند که چرا یک چنین کاری را انجام داده و مشروب نا سالم […]

َبنا به تحلیل:

در حاشیه اتفاقی که در شهرستان رفسنجان افتاد بعد نیست کمی تحقیق و برسی نمایم تا ببینیم چه کسانی در این ماجرا مقصرند .

اولین  جایی که  ذهن « عوام » به آن معطوف می شود، فروشندگان مشروبات الکلی هستند که چرا یک چنین کاری را انجام داده و مشروب نا سالم را به این مشروب خواران دادند ؟ یعنی آنها فکر نمی کنند که در یک جامعه اسلامی مشروب فروشی حرام است و با کسانی که مشروب می فروشند برخورد می شود، آنها با خود فکر کردند که شرب خمر ازطرف مشروب خوران امری طبیعی است و مشروب فروش با دادن جنس نامرغوب به آنها خیانت کرده است .مشروب

بنابراین بعضی ها که دست وپا خود را گم کرده اند  و  خود سری درسران دارند بر اساس حرف عوام  می گویند که جنس را باید از جای خرید که معتبرباشد ، این آقایان ایران اسلامی را با بعضی از کشورهای عربی که نام اسلام را یدک می کشند و مشروب فروشی معتبردارند اشتباه گرفتند. باید به یاد آوریم در سال 58  جنگ تحمیلی را ، بزرگمردانی در سن وسال همین مشروب خواران جنگ را رهبری کرده  وتا آخرین قطرۀ خون خود از این نظام محافظت نمودند و حماسه ها  آفریدند ، مگر آن بچه ها ازهمین مرزوبوم نبودند ؟ مگر آنها در کشورهای دیگر به دنیا آمدند ؟ ما را  چه شده است که تمام کارهایمان باید نوش دارو پس از مرگ سهراب باشد .

حالا که اتفاقی رخ داده  و پای کار آمده ایم می خواهیم تقصیرها را بر گردن دیگران بیندازیم ؟ ما باید بدانیم که در این امر همه و همه  مقصریم ، اما باید شهامت   داشته  و بپذیریم ، ما باید بپذیریم که زیادی خوش بین بوده  و فکر کردیم 80 درصد از جوانانمان مسجدی هستند، ما باید بپذیریم که در پستهای مختلف اشرافیت بر شهر نداریم . ما باید بدانیم در شهری که قم ثانی نام دارد حتی مرگ یک نفر هم در این مورد زیاد می باشد چه رسد به مرگ چند نفر؛ و آن را با شهرهای دیگر مقایسه نکنیم ، امروز که این اتفاق افتاد زنگ خطری بود برای ما حالا باید  با هم در گیر شویم ؟ تقصیرها را به گردن این وآن بیندازیم ، بخواهیم جلوی رسانه را از پخش این خبر بگیریم آن هم درزمانی که خبرهای بسیار جزی تر ازاین هم (مانند پخش برنج در بین مردم در میدان بسیج ) از طرف رسانه های بیگانه پخش شد .

«آینه چون نقش تو بنمود راست خود شکن آینه شکستن خطاست»

دومین جا یی که ذهن  معطوف می شود منطق است، منطق به ما می گوید که تربیت در خانواده راه خود را کج کرده وبه درستی انجام نمی پزیرد ، آموزش و پرزرش ما کارش و درواقع رسالتش را خوب انجام نمی دهد ، منطق به ما  می گوید روحانیون از مردم فاصله گرفته اند ، منطق به ما می گوید مسئولین کار خود را درست انجام نداده و بر اوضاع شهراشرافیت ندارند  ، نیروی انتظامی کارش را به درستی انجام نمی دهد ، دستگاه قضا در کارش سستی دیده می شود، وهنگامی که چنیان شد نتیجه این شود .

برچسب ها:
شرب خمر ،رفسنجان و مسئولین ، مقصران شرب خمر در رفسنجان ،تحلیل شرب خمر
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :