قند خون را چگونه کنترل کنیم

  • شناسه خبر: 5086
قند خون را چگونه کنترل کنیم

انجام ورزش‌های کوتاه مدت و شدید قبل از وعده‌های غذایی برای کنترل قند خون مناسب تر است. به گزارش روراستی، مطالعات جدید توسط محققان نیوزیلندی نشان داده است که حتی افزودن چند دقیقه‌ ورزش با شدت زیاد به برنامه روزانه می‌تواند باعث کنترل قند خون شود و از دیابت جلوگیری کند. برای این کار تنها […]

انجام ورزش‌های کوتاه مدت و شدید قبل از وعده‌های غذایی برای کنترل قند خون مناسب تر است.

به گزارش روراستی، مطالعات جدید توسط محققان نیوزیلندی نشان داده است که حتی افزودن چند دقیقه‌ ورزش با شدت زیاد به برنامه روزانه می‌تواند باعث کنترل قند خون شود و از دیابت جلوگیری کند. برای این کار تنها پیاده روی سبک کافی نیست، بلکه باید ورزش شدید انجام داد.

در این مطالعات 9 نفر که دو زن و هفت مرد بودند مورد بررسی قرار گرفتند. این افراد بین 18 تا 55 سال سن داشتند و نتایج آزمایشات آنها نشان داده بود که مقاومت انسولین دارند. این افراد برنامه‌های ورزشی مختلفی انجام دادند که یکی از آنها شامل جلسات ورزشی 30 دقیقه‌ ای با شدت متوسط بود و برنامه دیگر شامل شش ست یک دقیقه‌ای پیاده روی شدید بود.

افرادی که جلسات ورزشی کوتاه مدت و شدید انجام دادند بهتر توانستند قند خون را کنترل کنند.

یکی از محققان می‌گوید : انجام ورزش شدید و کوتاه قبل از وعده‌های غذایی می‌تواند برای افرادی که مقاومت انسولین دارند زمان بهتری برای ورزش کردن در طول روز باشد تا این که افراد بخواهند جلسات ورزشی طولانی در طول روز انجام دهند. برای افرادی که مقاومت انسولین دارند و بعد از وعده غذایی قند خون آنها افزایش می یابد زمان و شدت ورزش کردن در کنترل قند خون تاثیرگذار است.

برچسب ها:
رفسنجان روراستی قندخون
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :