وادرات بنزین متوقف شد

  • شناسه خبر: 5464
وادرات بنزین متوقف شد

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآوردههای نفتی ایران از توقف واردات بنزین در یک ماه گذشته خبر داد. به گزارش روراستی، عباس کاظمی در گفت‌وگو با  تسنیم با اعلام این که واردات بنزین از خردادماه امسال متوقف شده است، در مورد علت آن توضیح داد: علت این که در یک ماه گذشته […]

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآوردههای نفتی ایران از توقف واردات بنزین در یک ماه گذشته خبر داد.
به گزارش روراستی، عباس کاظمی در گفت‌وگو با  تسنیم با اعلام این که واردات بنزین از خردادماه امسال متوقف شده است، در مورد علت آن توضیح داد: علت این که در یک ماه گذشته بنزین وارد نشده این است که می‌خواهیم بنزین یورو4 وارد کنیم.
به گفته مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، به مدیریت امور بین الملل و بازرگانی شرکت ملی نفت که وظیفه معاملات نفتی را در کشور بر عهده دارد، دستور داده شد که بنزین با استاندارد یورو4 وارد کند.
کاظمی در پاسخ به این سؤال که “در حال حاضر که واردات بنزین و دریافت ریفرمیت پتروشیمی برای ارتقای اکتان بنزین پایه متوقف شده است، چگونه نیاز بنزین داخل کشور تامین می‌شود” گفت: هم اکنون، ذخایر بنزین کشور مطلوب است ، از سوی دیگر حجم بنزین تولید داخل به روزانه 62 میلیون لیتر در روز رسیده است.
امروز، سید مسعود میر کاظمی؛ رئیس کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کرده بود: اسناد وزارت نفت مشخص می‌کند در حال حاضر بنزین با استاندارد یورو2 وارد کشور می‌شود و طبق اعلام آقایان قرار است از نیمه تیرماه امسال بنزین با استاندارد یورو4 وارد کشور شود.
برچسب ها:
بنزین رفسنجان روراستی
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :