واکنش به انتشار خبر “گریه” مهدی هاشمی در دادگاه

  • شناسه خبر: 5905
واکنش به انتشار خبر “گریه” مهدی هاشمی در دادگاه

مدیرمسئول هفته‌نامه ۹ دی در پاسخ به ادعای علیزاده طباطبایی درباره انتشار خبر گریه مهدی هاشمی در دادگاه گفت: آیا اگر بنویسیم او در دادگاه عطسه کرده جرم مرتکب شده‌ایم؟ چطور ادعای رسانه‌های افراطی درباره لبخند مهدی هاشمی در دادگاه جرم نیست؟ به گزارش روراستی، حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در […]

مدیرمسئول هفته‌نامه ۹ دی در پاسخ به ادعای علیزاده طباطبایی درباره انتشار خبر گریه مهدی هاشمی در دادگاه گفت: آیا اگر بنویسیم او در دادگاه عطسه کرده جرم مرتکب شده‌ایم؟ چطور ادعای رسانه‌های افراطی درباره لبخند مهدی هاشمی در دادگاه جرم نیست؟
به گزارش روراستی، حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس در مورد ادعای وکیل مهدی هاشمی مبنی بر این که رسایی جزئیات دادگاه غیرعلنی را در هفته نامه ۹ دی منتشر کرده و این یک جرم عمومی است و دادستان باید پیگیری کند، گفت: از ادعای وکیل مهدی هاشمی تعجب کردم چون ایشان خود را حقوقدان می داند نباید چنین ادعایی را مطرح می کرد.

مدیر مسئول هفته نامه ۹ دی گفت: هیچ جزیی از محتوای پرونده دادگاه غیرعلنی مهدی هاشمی در ۹ دی منتشر نشده و اگر شده بود وکیل وی جرأت نمی کرد در برابر انظار عمومی از مهدی هاشمی دفاع کند.

رسایی گفت:‌ آنچه در هفته نامه ۹ دی منتشر شده موضوع گریه مهدی هاشمی در جلسه دادگاه بوده است که حتی گفته نشده این گریه مربوط به محتوای پرونده وی بوده و بیان حالت متهم، شامل انتشار مطالب و محتوای دادگاه غیرعلنی نمی شود.

رسایی گفت: آیا اگر مهدی هاشمی در دادگاه عطسه کرد و رسانه ای نوشت که وی در جلسه دادگاهش عطسه کرده محتوای پرونده را منتشر کرده و جرم محقق شده؟ آیا اگر رسانه ای نوشت که مهدی هاشمی در جلسه دادگاه روی صندلی نشست یا ایستاد یا درب دادگاه را باز کرد، محتوای پرونده غیرعلنی را منتشر کرده؟

نماینده مردم تهران گفت: چطور وقتی در جلسه روز اول برخی از رسانه های افراطی مدعی اعتدال نوشتند مهدی هاشمی با روحیه عالی در جلسه دادگاه حاضر شد و لبخند بر لب داشت، آقای وکیل اعتراض نکرد که محتوای جلسه غیرعلنی دادگاه منتشر شده؟ اما وقتی نوبت به انتشار خبر گریه وی رسید رسانه ها باید خفه شوند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ گفت: البته با این تفسیر آقای طباطبایی وقتی وی در مصاحبه های خود می گوید که مهدی هاشمی کیفرخواست را قبول ندارد و آن را در جلسه رد کرده در حقیقت محتوای جلسه غیرعلنی را منتشر کرده است.

مدیر مسئول ۹ دی گفت: ظاهراً برخی ها فقط ادعا می کنند که می دانند آزادی در دانشگاه ها یعنی چه ولی حتی نمی دانند آزادی در رسانه یعنی چه.

منبع:598
برچسب ها:
دادگاه رفسنجان روراستی مهدی هاشمی
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :