تشریح دستاوردهای طرح ارتقا امنیت اجتماعی شهرستان رفسنجان

  • شناسه خبر: 68004
تشریح دستاوردهای طرح ارتقا امنیت اجتماعی شهرستان رفسنجان

فرمانده انتظامی استان کرمان از انهدام چندین باند سرقت به عنف و سیم و کابل در شهرستان‌های رفسنجان، کرمان و زرند و دستگیری سارقان و کشف اموال مسروقه توسط پلیس رفسنجان خبر داد.

فرمانده انتظامی استان کرمان از انهدام چندین باند سرقت به عنف و سیم و کابل در شهرستان‌های رفسنجان، کرمان و زرند و دستگیری سارقان و کشف اموال مسروقه توسط پلیس رفسنجان خبر داد.
به گزارش روراستی، فرمانده انتظامی استان کرمان امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از دستاوردهای طرح ارتقا امنیت اجتماعی در این شهرستان اظهار کرد: چندین باند سرقت اعم از سارقان به عنف که وارد منزل مردم شده و با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت اشیاء قیمتی داشتند یا در معابر اقدام به سرقت به عنف می‌کردند و در شهرستان‌های کرمان، رفسنجان و زرند این باندها فعال بودند، توسط فرماندهی انتظامی شهرستان رفسنجان با پشتیبانی بسیار خوب دادستان و همکاران قضایی با اقدام اطلاعاتی طی یک عملیات منهدم شدند.
سردار عبدالرضا ناظری ادامه داد: یک نفر از سارقان حین عملیات با تیراندازی مجروح و سایر اعضای باند هم دستگیر شدند.
وی افزود: تا کنون تعداد زیادی از مالباختگانی که مورد سرقت و آزار و اذیت در این سرقت‌ها قرار گرفتند مراجعه کردند و مقادیر زیادی از اموال آنان که عمده طلاجات بوده و سایر اشایی که از منازل آنان سرقت شده بود کشف شده است و به‌دنبال شناسایی سایر مال‌خرها و کشف اموال قیمتی که به فروش رفته هستیم.
ناظری اضافه کرد: در کنار انهدام این باند، اعضای باند چهارنفره سارقان سیم برق و تجهیزات مخابراتی هم دستگیر شدند و مقادیر زیادی آلات و ادوات و قیچی‌هایی که در سرقت به کار می‌بردند، کشف شد.
وی خاطرنشان کرد: خودروهایی که در سرقت و صحنه‌های سرقت مورد استفاده قرار می‌دادند نیز توقیف شده و مقادیری پلاک‌های مخدوش و مسروقه نیز کشف شده است.
فرمانده انتظامی استان کرمان بیان کرد: با توجه به اینکه اعلام شده باند سارقان به عنف از سلاح گرم هم استفاده کردند، به‌دنبال کشف سلاح هم هستیم.
وی تصریح کرد: هم استانی‌ها به‌ویژه در رفسنجان، زرند و کرمان کسانی که سرقت را با تهدیدات چاقو و قمه و به‌نبال ورود به مجتمع‌های آپارتمانی آنان انجام می‌دادند، جهت شناسایی این افراد مراجعه کنند.
سردار ناظری یادآور شد: این افراد دارای سوابق اتهامی قبلی هستند و در همین حوزه محکومیت‌هایی داشتند که با رافت اسلامی که شامل آنان شده بود از مرخصی سوءاستفاده کرده و مبادرت به این عمل مجرمانه کردند.
وی از کشف مقادیر زیادی مواد مخدر به‌ویژه صنعتی در طرح ارتقا امنیت اجتماعی شهرستان رفسنجان، توقیف خودروهایی که آلودگی صوتی و ایجاد مزاحمت برای نوامیس مردم داشتند و در مسیر مدارس برای دانش‌آموزان مزاحمت ایجاد می‌کردند، توسط پلیس راهور توقیف شدند.
ناظری اظهار داشت: با تشکیل پرونده برای این مجرمان امیدواریم با مجازات عبرت‌آموز برسند و برخورد قاطع دستگاه قضایی موجب شود مردم با احساس آرامش از اینکه پلیس این افراد را با قاطعیت دستگیر کرده و تجویل مراجع قضایی داده به زندگی خود ادامه دهند.
وی از تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت در استان و شهرستان‌ها یاد کرد و در خصوص سرقت سیم و کابل برق تصریح کرد: گشت‌های مشترکی توسط نیروی انتظامی و شرکت توزیع نیروی برق شمال و جنوب استان تشکیل می‌شود تا از روند این سرقت‌ها پیشگیری شود.
ناظری نصب تجهیزاتی مانند دوربین‌های مداربسته و پایش تصویری را عاملی جهت بازدارندگی و شناسایی سارقان و مجرمان دانست و نسبت به آن تأکید کرد.

برچسب ها:
باند سارقین طلاجات دستگیزی باند سارقین سرقت سیم و کابل برق طرح ارتقا امنیت نیزوی انتظامی رفسنجان
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • شاهد

    ولی هنوز خیلی از سارقین شناخته شده دستگیر نشدند