راه‌یابی ۱۰ ایده و طرح صنایع پایین‌دستی مس به مرحله سرمایه‌گذاری

  • شناسه خبر: 72886
راه‌یابی ۱۰ ایده و طرح صنایع پایین‌دستی مس به مرحله سرمایه‌گذاری

مدیر امور نوآوری و کسب‌و‌کار مجتمع مس سرچشمه رفسنجان اعلام کرد ۱۰ ایده و طرح در زمینه صنایع پایین‌دستی مس به مرحله سرمایه‌گذاری رسیده‌اند.

مدیر امور نوآوری و کسب‌و‌کار مجتمع مس سرچشمه رفسنجان اعلام کرد ۱۰ ایده و طرح در زمینه صنایع پایین‌دستی مس به مرحله سرمایه‌گذاری رسیده‌اند.

به گزارش روراستی، روح‌الله ابوالهادی با تبریک روز جهانی نوآوری و خلاقیت گفت: از شهریورماه سال گذشته که دبیرخانه دائمی رویداد توسعه صنایع پایین‌دستی مس تأسیس شد، با حمایت مدیر مجتمع، امور نوآوری و کسب‌وکار، معین و آمر شرکت صنایع مس برای توسعه صنایع پایین‌دستی مس و ایجاد محصولاتی از کاتد شد.

وی افزود: در ابتدا مرکز نوآوری و شتابدهی شهید ستاری با همکاری دانشگاه ولی‌عصر(عج) اقدام به تدوین سند فناوری در صنعت پایین‌دستی مس کرد و از این سند برای فراخوان طرح و ایده در قالب اولین رویداد توسعه صنایع پایین‌دستی مس استفاده شد.

وی ادامه داد: بعد از فراخوان تا ۲۴ آذرماه با همه دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و افراد مرتبط با زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور ارتباط کامل برقرار شد که به‌نوعی مبلّغ و تبیین‌کننده سیاست‌های مرکز نوآوری در رویداد بودند.

مدیر مرکز نوآوری و کسب‌و‌کار مجتمع مس سرچشمه رفسنجان تصریح کرد: حاصل این ارتباطات و پیش‌رویدادهای متعدد که در دانشگاه‌های مختلف کشور و مراکز فناوری کشور توسط دبیرخانه رویداد برگزار شد، دریافت ۱۸۱ طرح بود که از این تعداد با غربالگری اولیه حدود ۱۴۰ طرح برای ادامه کار در رویداد انتخاب شدند.

ابوالهادی یادآور شد: مرکز نوآوری و شتابدهی شهید ستاری، همان‌گونه که در سند خود ذکر کرده بود، هدفش برنده یا بازنده اعلام کردن افراد شرکت‌کننده نبود بلکه هدف را توسعه واقعی و ایجاد کسب‌وکارها اعلام کرده بود و از همین‌رو این مرکز در زمینه منتوری و تکمیل طرح‌ها اقدام کرد.

وی تبیین کرد: بر این اساس حدود ۱۵۰۰ ساعت به طرح‌های رویداد خدمات منتوری و ادبیات تدوین یک کسب‌وکار ارائه شد تا طرح‌ها کامل و قابل ارزیابی باشند.

ابوالهادی افزود: پس از منتوری طرح‌ها، ایده‌ها براساس سطح فناوری و دستیابی به محصول آزمایشی موفق یا نیمه‌صنعتی در دو سطح رشد و شتابدهی سرمایه‌گذاری تقسیم شدند و هر دسته از طرح‌ها با توجه به رشد و شتاب‌دهی یا نیاز به جذب سرمایه، تیم ارزیاب متخصص خود را داشتند که حاصل آن استقرار ۲۰ تیم از ۷۸ تیم متقاضی شتابدهی در مرکز شتابدهی شهید ستاری رفسنجان و مرکز رشد دانشگاه ولی‌عصر(عج) شده است.

مدیر مرکز نوآوری و کسب‌و‌کار مجتمع مس سرچشمه رفسنجان اضافه کرد: برای سطح سرمایه‌گذاری در مجموع ۱۰ طرح از ۲۵ طرح راه‌یافته به مرحله ارزیابی برای جلسات سرمایه‌گذاری و فرآیندهای جذب سرمایه انتخاب شده است.

ابوالهادی در ادامه به بازدید دکتر مدرس‌خیابانی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از مرکز نوآوری شهید ستاری رفسنجان اشاره و خاطرنشان کرد: مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در این بازدید برگزاری رویداد صنایع پایین‌دستی مس را کاری ارزشمند توصیف و از آن حمایت کرد. ضمن آن‌که خواستار برگزاری یک رویداد جهت رفع چالش های تولید و فرآیند مجتمع مس سرچشمه شدند.

برچسب ها:
روح الله ابوالهادی صنایع پایین دستی مس مدیر امور نوآوری و کسب‌و‌کار مرحله سرمایه‌گذاری مرکز نوآوری مجتنع مس سرچشمه
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :