دریافت وام با دفترچه بیمه

  • شناسه خبر: 73
دریافت وام با دفترچه بیمه

هر ساله براساس مجوزی که از سوی مجلس به سازمان تأمین‌اجتماعی داده می‌شود، این سازمان اختیار پیدا می‌کند مبلغ خاصی را در قالب وام‌های قرض‌الحسنه و وام‌های با نرخ پایین در اختیار بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران قرار دهد.

 

bimeh

به گزارش “روراستی” : وام مسکن، وام ضروری مستمری‌بگیران، وام قرض‌الحسنه ازدواج، تسهیلات مالی احداث مسکن، وام خرید مسکن، و وام ودیعه مسکن از جمله وام‌ها و تسهیلات بانکی سازمان تأمین‌اجتماعی به حساب می‌آید.

لازم به توضیح است ارائه تسهیلات بانکی، اقدامی حمایتی است که به منظور رفاه حال بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران صورت می‌گیرد و در زمره تعهدات قانونی سازمان تأمین اجتماعی محسوب نمی‌شود و اعتبار مالی آن به تناسب بودجه سازمان در هر سال، تعیین و ابلاغ می‌شود، در این زمینه سؤالات رایجی را افراد برای دریافت وام از طریق بیمه تأمین اجتماعی دارند که این گزارش به آن می‌پردازد.
شرایط دریافت وام ضروری مستمری‌بگیران
این وام به صورت قرض‌الحسنه است و به مستمری بگیران (بازنشستگان، بازماندگان و کسانی که مستمری از کارافتادگی دریافت می‌کنند) تعلق می‌گیرد. مبلغ آن مانند سایر وام‌ها و تسهیلات بانکی در هر سال، تعیین و ابلاغ می‌شود. مدارک مورد نیاز برای دریافت وام ضروری مستمری‌بگیران شامل دفترچه درمانی، فرم تقاضای دریافت، ارائه تسویه‌حساب کامل از بانک عامل که قبلا از آن وام دریافت شده است.
شرایط دریافت وام قرض‌الحسنه ازدواج
این وام به مستمری‌بگیران و بیمه‌شدگانی که حداقل ۲ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، تعلق می‌گیرد. مهلت درخواست وام ازدواج، نیز حداکثر یکسال بعد از تاریخ عقد است.
مدارک دریافت وام قرض‌الحسنه ازدواج
ارائه دفترچه درمانی بیمه‌شده و شناسنامه، تصویر کل صفحات شناسنامه بیمه شده و همسر، عقدنامه و تصویر آن برای دریافت وام قرض‌الحسنه ازدواج مورد نیاز است.
شرایط دریافت تسهیلات مالی احداث مسکن
تسهیلات به دو صورت انفرادی و تعاونی در اختیار بیمه‌شدگانی که دارای حداقل ۵سال سابقه پرداخت حق‌بیمه باشند، قرار خواهد گرفت. نرخ سود این وام در سال جاری، ۱۲ در صد در زمان فروش اقساطی و ۱۴درصد در دوره مشارکت مدنی است.
شرایط دریافت وام خرید مسکن
این وام به بیمه‌شدگانی که حداقل ۱۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، تعلق می‌گیرد. مبلغ آن مانند سایر وام‌ها و تسهیلات بانکی در هر سال، تعیین و ابلاغ می‌شود. مدارک لازم برای دریافت وام مسکن، تکمیل فرم درخواست وام، تأییدیه بازرس شعبه مبنی برنداشتن مسکن در ۱۰ سال گذشته است.
وام ودیعه مسکن
وام ودیعه مسکن اساسا بودجه‌ای است که دولت از طریق وزارت مسکن و شهرسازی، به منظور تأمین بخشی از هزینه‌های ودیعه مسکن به بازنشستگان و مستمری‌بگیران مستأجر کم‌درآمد واجد شرایط، در قالب سهمیه‌های تعیین شده برای هریک از سازمان‌ها، از جمله سازمان تأمین‌اجتماعی اختصاص داده است.

 

 

منبع: بهارنیوز

برچسب ها:
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :