کاشت بیش از ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نشاء به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری

  • شناسه خبر: 58811
کاشت بیش از ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نشاء به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رفسنجان،اقدامات این سازمان را در ۱۰  ماه اخیر با محوریت پروژه‌های شاخص شهری اعلام کرد.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رفسنجان،اقدامات این سازمان را در ۱۰  ماه اخیر با محوریت پروژه‌های شاخص شهری اعلام کرد.

به گزارش روراستی، مهندس رضا رجبی عنوان کرد : به همت نیروهای سازمان سیما ؛ منظروفضای سبز شهرداری ، اقدامات قابل توجهی جهت بهبود، نگهداری و افزایش سرانه فضای سبز در کلیه نقاط شهر صورت گرفته است.
وی اجرای سیستم آبیاری، کوددهی، چمن زنی،چمن کاری؛ سم پاشی، نشاکاری فصلی، هرس درختان و درخچه ها، لایروبی،غرس درخت ودرخچه ؛ خاکریزی؛سله شکنی ؛کندوکوب وتسطیح زمین ؛ حذف علف های هرزو درختان خشک ؛جمع آوری ضایعات فضای سبز و آبشویی بخشی از اقدامات سازمان سیما منظر وفضای سبز شهری طی این مدت برشمرد وافزود : در این مدت بیش از، ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع چمن‌زنی، سم‌پاشی بیش از ۲میلیون و ۴۰۰ هزار تانکر ، کوددهی به میزان ۶۰۰تراکتور و علف‎زن بیش از ۷هزار مترمربع فضای سبزسطح شهر انجام شده است.

مدیرعامل سازمان سیما؛منظروفضای سبزشهری با اشاره به اینکه طی مدت مذکور بخشی ازروند اجرایی سازمان در زمینه کاشت نشاءبا گونه های گوناگون در بلوارها وبوستان هاو پارک های محله ای و دیگر نقاط عمومی، و در راستای ایجاد نمای بصری و ایجاد محیطی با نشاط در حاشیه معابر،به صورت روزانه کاشت بیش از ۹میلیون و ۵۰۰ هزار بوته صورت گرفته است؛ افزود: هرس بیش از ۴۰۰ هزار  متر مربع اصله وبوته ؛چمن کاری به میزان ۶۵۰مترمربع ؛آبشویی درختان بیش از ۱ میلیون و۵۰۰هزار لیتر؛ خاکریزی ۱۳۰ مترمکعب ؛ واجرای سیستم ابیاری بیش از ۱۱ هزار متر طول ؛ غرس بیش از ۱۶ هزار اصله از دیگر اقدامات صورت گرفته طی مدت مذکور بوده است.

مهندس رجبی در ادامه با اشاره به فضای سبز پارک‌هاو معابر سطح شهر و تأکید بر ضرورت صیانت شهروندان از فضاهای سبز شهری، عنوان کرد: استفاده از مشارکت مردمی به عنوان یک نیاز و ضرورت در نگهداری از فضاهای سبز همیشه مطرح بوده و شهروندان باید با همیاری، فضای سبز موجود را به صورت طبیعی و زنده نگه دارند.

وی همچنین با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی مناسب برای توسعه فضای سبز، درختکاری و حفاظت و حراست از فضاهای سبز شهری افزود: کاهش آلودگی هوا، تعدیل دما، افزایش رطوبت نسبی و جذب گرد و غبار از جمله پیامدهای توسعه فضای سبز شهری است که وظیفه ما را در گسترش این گونه فضاها دو چندان می کند.

رجبی در پایان با یادآوری  نقش و ضرورت ایجاد بوستان‌ ها و پارک های محلی افزود: به منظور ارتقا و توسعه فضاهای سبز در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌برداری از بوستان و پارک های محله ای جدیدی  خواهیم بود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
پارک شهرداری رفسنجان فضای سبز نهال
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :