نیروگاه خورشیدی مسجد الزهراء (س) صادق آباد افتتاح شد+تصاویر

  • شناسه خبر: 61451
نیروگاه خورشیدی مسجد الزهراء (س) صادق آباد افتتاح شد+تصاویر

صندوق‌های مردم‌نهاد بسیج با ورود به حوزه تسهیلات و اشتغال، گره‌های کوچک و‌ بزرگی از کار مردم باز کرده است.

صندوق‌های مردم‌نهاد بسیج با ورود به حوزه تسهیلات و اشتغال، گره‌های کوچک و‌ بزرگی از کار مردم باز کرده است و در همین رابطه نیروگاه خورشیدی ۲۰ کیلوواتی مسجد الزهراء(س) در محله صادق آباد راه اندازی شده است.

به گزارش روراستی، چند سالی است که صندوق‌های مردم‌نهاد بسیج در مناطق مختلف شهرستان رفسنجان فعال شده و پایگاه‌های خود را در مساجد راه‌اندازی کرده است و مردم هم با پس‌اندازهای خردی که دارند عضور این صندوق‌ها شده‌اند تا از تسهیلات بدون بهره‌ای که این صندوق‌ها می‌پردازند بتوانند گرهی از مشکلات خود باز کنند.

صندوق‌ها اعضایی دارند که ماهانه مبلغی را وایز می‌کنند و هر زمان به وام نیاز داشتند به مسئول صندوق اطلاع داده و بدون هیچ ضمانتی می‌توانند بر اساس پس‌اندازی که دارند وام بگیرند.

یکی از اهداف این صندوق‌ها اشتغال بوده که با راه‌اندازی مشاغلی بتوانند سهامداران خود را به سودی برسانند که در همین راستا صندوق مسجد الزهراء (س) محله صادق‌آباد با ورود به تولید برق و راه‌اندازی پنل خورشیدی، از محل ورود برق این نیروگاه به مدار سودی نصیب سهامداران خود خواهد کرد.

علی محی‌الدینی مسئول صندوق مردم‌نهاد محله صادق‌آباد در این رابطه می‌گوید: با راه‌اندازی صندوق طی دو، سه سال در حوزه ارائه تسهیلات و اشتغالزایی ورود کرده و از روز اول وام‌دهی را آغاز کردیم.

وی ادامه داد: وام‌های صندوق‌های مردم‌نهاد زیر نظر بسیج است و با تکیه بر اصل اعتماد هیچ ضمانتی از وام‌گیرنده نخواستیم و طی این مدت یک‌میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت کردیم و حتی نبوده که یک ریال برگشت داده نشود.

محی‌الدینی عنوان کرد: در شرایط کرونا صندوق به افرادی که از ناحیه کرونا به شغل‌شان آسیب وارد شد طی دو مرحله ۱۶۰ میلیون ریال وام اعطا کرد.

وی خاطرنشان کرد: یک سال به بحث اشتغالزایی ورود کردیم و از شهریور سال گذشته کار مطالعاتی آغاز و حوزه‌های مختلف که مد نظرمان بود بررسی کردیم چون بازار تضمین‌شده در این زمینه برایمان مهم بود، در نهایت بحث پنل‌های خورشیدی را انتخاب کردیم.

مسئول صندوق مردم‌نهاد  ابراز کرد: با توجه به اینکه دولت برق تولیدی این نیروگاه‌ها را خریداری می‌کند راه خوبی انتخاب کردیم؛ چراکه تولید انرژی یکی از پرطرفدارترین حوزه‌ها در دنیاست و با توجه به اینکه سهم قابل توجهی از تابش خورشید در کشورمان به‌ویژه استان کرمان و شهرستان رفسنجان وجود دارد ورود به این مقوله می‌تواند اثربخشی زیادی در تولید انرژی پاک داشته باشد.

وی در خصوص مشخصات این پنل خورشیدی عنوان کرد: این پنل ۲۰۰متر مربع فضا را اشغال  می‌کند و در شبانه‌روز ۲۰ کیلو وات برق تولید می‌کند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
بسیج صندوق مردم نهاد مسجد الزهراء صادق آباد نیروگاه خورشیدی
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :