پیری جمعیت یک تهدید برای کشور است

  • شناسه خبر: 69065
پیری جمعیت یک تهدید برای کشور است

امام جمعه رفسنجان گفت: باید جمعیت جوان روی کار بیاید وگرنه کمبود جمعیت جوان یک تهدید برای کشور است و در مسائل سیاسی، اقتصادی، علمی، نظامی و در همه زمینه‌ها تأثیر خواهد داشت.

امام جمعه رفسنجان گفت: باید جمعیت جوان روی کار بیاید وگرنه کمبود جمعیت جوان یک تهدید برای کشور است و در مسائل سیاسی، اقتصادی، علمی، نظامی و در همه زمینه‌ها تأثیر خواهد داشت.

به گزارش روراستی، حجت‌الاسلام اصغر عسکری امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر رفسنجان وحدت را یکی از نعمت‌های الهی دانست و اظهار داشت: خداوند در قرآن به فزونی جمعیت، مؤمنین و مسلمین اشاره می‌کند و قوی بودن و اقتدار یک کشور یک‌سری مؤلفه‌ها دارد که آن هم جمعیت است.

وی بیان داشت: اگر کشوری جمعیت جوان نداشته باشد، جمعیت رو به پیری، کهولت و ناتوانی می‌رود و از آن طرف تعداد جوانانی هم که هستند باید مراقبت از پیران را داشته باشند.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به اینکه بعد از انقلاب، ۱۷ سال امید به زندگی در کشورمان افزایش پیدا کرده است، عنوان داشت: قبل از انقلاب اسلامی امید به زندگی ۶۰ سال بود اما هم اکنون به ۷۷ سال افزایش پیدا کرده است و این یکی از عوامل پیری‌ست.

وی تأکید کرد: باید جمعیت جوان روی کار بیاید وگرنه کمبود جمعیت جوان یک تهدید برای کشور است و در مسائل سیاسی، اقتصادی، علمی، نظامی و در همه زمینه‌ها تأثیر خواهد داشت و اگر جامعه‌ای فرسوده شود، آیا ارتش و یک نیروی کارآمد جوان خواهد داشت که از کشور دفاع کند؟ آیا برای صنعت و معدن نیروی کار خواهد بود؟

عسکری با بیان اینکه مباحث اقتصادی عمده مسأله‌ای است که برای عدم فرزندآوری مطرح می‌شود، اما خداوند متعال می‌فرماید «روزی هر جنبنده‌ای با من است و تکلیف الهی‌ست که رزق و روزی‌اش را بفرستد».

وی در ادامه سخنانش با ذکر این مطلب که دشمنان از دادن دارو به بیماران صعب‌العلاج خودداری می‌کنند اما از دادن دارو برای پیشگیری از نسل، سقط جنین‌ها و جلوگیری‌ها ما را تحریم نکرده‌اند، ابراز داشت: دشمنان می‌خواهند جمعیت ایران را کاهش و تقلیل دهند و باید توطئه دشمنان را در این خصوص خنثی کرد

امام جمعه رفسنجان با گرامیداشت دهه کرامت خاطرنشان کرد: خداوند متعال در قرآن همه مبادی تعلیمی و تربیتی ما را با وصف کرامت ستوده است و از خداوند به‌عنوان معلم، مربی و کریم اکرم یاد می‌کند و همه وسائل، رزق و روزی و فضائل و….کریم هستند و به این واسطه می‌خواهد ما هم انسان‌های باکرامت و با فضیلت‌‌های خوب اخلاقی باشیم

عسکری در بخش دیگری از خطبه‌ها، اظهار داشت: شکست مجدد اسرائیل در برابر محور مقاومت و جهاد اسلامی نشان داد که اسرائیل در چه مرحله‌ای از ضعف‌پذیری و شکست‌پذیری‌ست و پنج روز بیشتر دوام نیاورد آن‌هم فقط با یک گروه جهاد اسلامی در نوار غزه درگیر شد اما تحمل نداشت و دست به دامن کشور مصر شد و بالاخره در مصر آن‌ها را آشتی دادند و آتش‌بس شد.

وی در همین رابطه اضافه کرد: در واقع نتانیاهو می‌خواست از مسائل داخلی و اشکالات کشورش رهایی پیدا کند، نه‌تنها رهایی پیدا نکرد، هم در جبهه داخلی و هم در جبهه خارجی شکست خورد، حتی رسانه‌های اسرائیل هم اذعان کردند که اسرائیل شکست خورد.

عسکری از تلاش نیروی انتظامی در جهت مبارزه با سارقان، مالخرها و قاچاقچیان قدردانی کرد.

وی همچنین رشد ۱۰۰ درصدی شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه ولی‌عصر در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری را ستودنی دانست و یادآور شد: .اخیرا پروفسور شعبان الهی به‌عنوان استاد برتر و نمونه کشوری و دکتر مهدی دهقانی سلطانی به‌عنوان استاد پراستناد جهان در حوزه علوم انسانی از این دانشگاه معرفی شده‌‌اند.

برچسب ها:
امام جمعه رفسنجان جمعیت جوان جوان خطبه های نماز جمعه
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روراستی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • ارشیا

    فعلا رشد افغانیا رو پیشرفته